НОРМАТИВНІ АКТИ
ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА
ВИКОНКОМУ
 
Регуляторні акти - рішення міської ради


№ 10 від 2011-12-26
Про затвердження Порядку переведення житлових приміщень у нежитлові для їх реконструкції під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові в м. Первомайську.

ПЕРВОМАЙСЬКА   МІСЬКА   РАДА
Миколаївської області

____19__ сесія       6___ скликання

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я



від  ___26.12.2011 р. № __10___                                    


Про затвердження Порядку переведення житлових
приміщень  у нежитлові для їх реконструкції під
розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових
приміщень у житлові в м. Первомайську.
 

               З метою забезпечення конституційних прав громадян на володіння, користування та розпорядження своєю власністю для здійснення господарської та іншого роду діяльності, яка не заборонена законодавством, відповідно до ст. 41 Конституції України, статті 154 Житлового кодексу Української РСР, ст. ст. 319, 320 Цивільного кодексу України, Законів України  "Про  приватизацію  державного житлового фонду", "Про  об`єднання   співвласників багатоквартирного будинку", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про основи містобудування", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92р.№572, наказу Держжитлокомунгоспу від 17.05.05р №76 "Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій", керуючись ст.ст.25,59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",
ДБН  В .2.2-15-2005 "Житлові  будинки. Основні положення", міська рада    

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити Порядок переведення житлових приміщень у нежитлові та їх реконструкції для розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові в місті Первомайську, далі – Порядок (додаток 1).

2. Затвердити склад постійно діючої комісії (додаток 2).
 
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.

Міський голова                                                         Л. Г. Дромашко





Додаток 1
до рішення міської ради
                                                                                    від  ___26.12.2011 р. № __10___   

                                



ПОРЯДОК
переведення житлових приміщень у нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові в місті Первомайську.

1. Переведення  житлових приміщень у нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери.
1.1. Даний Порядок поширюється на весь житловий та нежитловий фонди, що знаходяться на території міста Первомайська, незалежно від форм власності та балансової приналежності.
1.2. Порядок встановлює процедуру переведення житлових приміщень під розміщення об’єктів невиробничої сфери у житлові і навпаки – нежитлових приміщень у житлові, розташованих в житлових будинках і гуртожитках.
1.3. У цьому Порядку  терміни вживаються у такому значенні:
Житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, установлених законом, іншими нормативно-правовими актами і призначена для постійного в ній проживання
Квартира – комплекс взаємопов’язаних приміщень, використовуваних для проживання однієї сім’ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу.
Житлове приміщення – опалюване приміщення, розташоване у надземному поверсі, призначене для цілорічного проживання і яке відповідає санітарно-епідеміологічним вимогам щодо мікроклімату і повітряного середовища, природного освітлення, допустимих рівнів нормованих параметрів відносно шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку, електричних та електромагнітних полів та іонізуючого випромінювання.
Нежитлове приміщення – приміщення, в структурі житлового будинку, що не відноситься до житлового фонду і є самостійним об’єктом цивільно-правових відносин.
Реконструкція – Перебудова існуючих об'єктів цивільного призначення, пов'язана з підвищенням їх техніко-економічного рівня, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (функціональне призначення, геометричні розміри).


1.4. Переведення житлових приміщень у нежитлові проводиться у наступних випадках:
1.4.1 - визнання у встановленому порядку житлового приміщення непридатним для проживання;
1.4.2 - зміни функціонального призначення житлового приміщення.
1.5. До житлового фонду можуть бути переведені нежитлові приміщення, розташовані у житлових будинках і гуртожитках, які будуть використовуватися громадянами для поліпшення житлових умов.
1.6. Замовниками переведення житлових приміщень у нежитловий фонд і навпаки - нежитлових приміщень у житловий фонд, можуть виступати фізичні особи, фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, юридичні особи - власники приміщень або уповноважені ними особи за дорученням.
1.7. Спори з питань переведення житлових приміщень у нежитлові і нежитлових приміщень у житлові вирішуються в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.
1.8. Житлові приміщення, відносно яких вирішується питання щодо переведення із житлового у нежитловий фонд, для розміщення в них об’єкта невиробничої сфери, повинні відповідати таким умовам:
1.8.1. приміщення мають бути розташовані у цокольних, перших, а у виключних випадках – на інших поверхах багатоповерхових житлових будинків, в відокремлено збудованих жилих будинках (або їх частинах), які є у приватній (іншій) власності, та які обладнані, або можуть бути обладнаними окремими входами
1.9. Не допускається переведення житлових приміщень багатоквартирного житлового будинку у нежитлові з метою розміщення:
1.9.1. виробництва промислового характеру;
1.9.2. підприємств громадського харчування з кількістю посадкових місць більше 50 і домових кухонь продуктивністю понад 500 обідів у день;
1.9.3. розважальних закладів (казино, комп’ютерних залів, залів гральних автоматів тощо);
1.9.4. пунктів приймання склотари;
1.9.5. магазинів сумарною торговою площею більше 1000 кв. м;
1.9.6. спеціалізованих закладів і підприємств, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря житлової забудови, перевищення допустимих рівнів шуму, вібрації, іонізуючого і неіонізуючого випромінювання (висновок про відсутність можливих забруднень або шкідливих впливів запланованого специфічного  закладу на навколишнє середовище надає ліцензована проектна організація);
1.9.7. підприємств побутового обслуговування, на виробництві яких застосовуються легкозаймисті і вибухонебезпечні речовини (за винятком перукарень, майстерень з ремонту годинників площею до 300 кв. м);
1.9.8. майстерень з ремонту побутових машин і приладів або ремонту взуття площею понад 100 кв. м;
1.9.9. лазень (бань), пралень і хімчисток (окрім приймальних пунктів хімчисток і пралень самообслуговування продуктивністю до 75 кг білизни у зміну);
1.9.10. автоматичних телефонних станцій, призначених для телефонізації житлових будинків загальною площею більше 100 кв. м;
1.9.11. громадських вбиралень;
1.9.12. похоронних бюро, окрім офісів похоронних бюро.
1.9.13. спеціалізованих магазинів будівельних, мастильних та інших товарів, експлуатація яких може призвести до забруднення території і повітря житлової забудови, магазинів з продажу вибухо-пожежонебезпечних речовин і матеріалів, спеціалізованих рибних та овочевих магазинів.
1.10. Не допускається влаштування окремих входів, якщо:
1.10.1 вони виходять на тротуари, внаслідок чого ширина цього тротуару буде менше 2 (двох) метрів;
1.10.2. вони виходять на місця загального користування (парки, сквери, площі, на пам’ятники);
1.10.3. підходи та під’їзди не повинні перешкоджати проїзду до кожного входу житлового будинку спеціалізованого автотранспорту;
1.11. Переведення жилих приміщень в нежилі та навпаки здійснюється шляхом реконструкції таких приміщень та введення їх в експлуатацію.
1.12  Спорудження будь-яких прибудов до приміщень (квартир, будинків), що розміщуються у житлових будинках, дозволяється за наявності письмової згоди на це балансоутримувача та власників прилеглих квартир житлового будинку (прилеглими вважаються  приміщення, які мають спільні стіни або знаходяться безпосередньо над чи під приміщеннями до яких здійснюється прибудова) та документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
1.13. При наданні дозволу на переведення (реконструкцію) жилих приміщень та жилих будинків в нежилі за заявником закріплюється територія, яка підлягає благоустрою та послідуючому обслуговуванню. Площа прилеглої території встановлюється проектною організацією за погодженням з відповідною експлуатаційною організацією, що обслуговує даний будинок.
1.14. Забороняється вести діяльність в нежилих приміщеннях, що розміщені в жилих будинках з 22 (двадцять другої) по 08 (восьму) годину.

2. Отримання дозволу на переведення житлових приміщень  у нежитлові під об’єкти невиробничої сфери.
2.1.Власник житлових приміщень, або уповноважена ним особа за дорученням, подає до виконавчого комітету Первомайської міської ради наступні документи:
2.1.1. заяву на ім’я міського голови про надання дозволу на переведення житлових приміщень у нежитлові із зазначенням функціонального призначення, в яке планується перевести приміщення (додаток № 1 до Порядку);
2.1.2. копію документа, що підтверджує право власності на приміщення;
2.1.3. копію технічного паспорта;
2.1.4. якщо власником є фізична особа – копію паспорта;
2.1.5. якщо власником є юридична особа - копії установчих документів;
2.1.6. оригінал довідки з житлово-експлуатаційної організації (ОСББ, ЖБК або ін.) про те, що у приміщенні ніхто не зареєстрований і не проживає;
2.1.7 якщо приміщення розміщені у багатоквартирному будинку - письмову згоду повнолітніх власників (наймачів) суміжних квартир чи приміщень (під’їзду) завірену ЖЕО, ОСББ, ЖБК (додаток 4 до Порядку);
2.1.8. письмова згода з узгодженням функціонального призначення приміщень об’єкта невиробничої сфери:
- балансоутримувача (власника) житлового будинку, якщо приміщення розміщені у відомчому чи комунальному житловому фонді;
- орендодавця, якщо приміщення знаходиться в оренді;
- рішення загальних зборів чи Правління (згідно Статуту), щодо надання згоди на переведення житлових приміщень із житлового фонду у нежитловий, якщо житлові приміщення розміщені у будинку житлово-будівельного кооперативу (далі - ЖБК) або у будинку, в якому створене об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ);
2.1.9. Передпроектні пропозиції щодо реконструкції приміщення, виготовлені проектною організацією з фотофіксацією об’єкта з оточенням.
2.1.10. Для власників індивідуальних жилих будинків з присадибними ділянками – документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку.
2.2. Заява з комплектом документів, перелічених в п. 2.1 цього Порядку, після реєстрації з відповідною резолюцією міського голови або його заступника передається для подальшого опрацювання в постійно діючу комісію з питань переведення житлових приміщень у нежитлові для їх реконструкції під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові в м. Первомайську.
2.3. Постійно діюча комісія здійснює перевірку та комплектацію необхідних документів та готує проект рішення виконкому щодо можливості надання дозволу на переведення житлових приміщень із житлового фонду в нежитловий та проведення їх реконструкції із зазначенням функціонального призначення.
2.4. Виконавчий комітет, враховуючи пропозиції комісії, приймає рішення про надання дозволу або відмову в наданні дозволу на переведення житлових приміщень із житлового фонду в нежитловий та проведення їх реконструкції із зазначенням функціонального призначення. В рішенні виконкому визначаються обов’язкові для виконання замовником умови.
2.5. Після отримання рішення виконкому про надання дозволу на переведення житлових приміщень до нежитлового фонду під розміщення об’єкта невиробничої сфери, замовник зобов’язаний:
2.5.1. отримати в управлінні містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань міської ради містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки на реконструкцію приміщення;
2.5.2. розробити та затвердити в установленому порядку проектно-кошторисну документацію;
2.5.3. виконання будівельних робіт здійснювати після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт в інспекції ДАБК;
2.5.4. прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюється  згідно чинного законодавства.
2.6.  Житлове приміщення переводиться із житлового фонду з дати прийняття об’єкта в експлуатацію.

3. Порядок переведення  нежитлових  приміщень (будинку) в житлові.

 3.1 Переведення нежилого приміщення (будинку) у жилі та отримання дозволу на їх реконструкцію відбувається аналогічно правилам, встановленим в розділі 2  цього Положення.

4. Інші умови.

4.1. Питання не врегулювані цим Порядком, вирішуються згідно діючого законодавства.
 

Скачати повністю


Розробка та підтримка сайта: PervoSOFT
©2024